BLOG SE PŘESTĚHOVAL.

Vítej!
Jsem 16 leté děvče, občas veselé, občas naštvané. Nejradši čtu, kreslím, chodím s kamarády ven, okukuju přítomné chlapce, píšu povídky nebo poslouchám písničky. Bohužel, pořád žádná sluchátka nemám :/ Více o mě se můžeš dozvědět buďto v menu, kde je jakýsi medailonek o mě. Doufám, že se ti tu bude líbit, oceníš můj styl psaní nebo tě bude třeba zajímat moje poznatky o životě či jaký je můj život :)
Tvá Barunie

Děkuju Neree Moore za perfektní nový design.^^

Varování: Pokud se mnou někdy navážete kontakt, brzo zcvoknete, protože si mojí úchylně nechutnou povahu zamilujete tak, že nebudete moct přestat :DD


Únor 2011

Málo času...

25. února 2011 v 16:02 | Barunie |  Na chvíli uvidíš můj život
Ahoj :)
Nadpis je asi jasný. Wi-fina není, máma má rozbité přenosné připojení a ted jsem u táty. Takže mám spoustu jiného na práci. Veo, mám napsat druhou kapitolu? Abych věděla...
Jo mimochodem, tedka píšu historii naší třídy :D:D spolužáci jsou nadšení, jenže já mám jen dvě první stránky :D Nikomu nevěř... mám v sešitě a nevím kdy to přepíšu :/ no snad se to stihne. Návštěvnost je totálně v... hajzlu :D no jdu obejít pár blogů a snad se vám daří dobře. Povídky na přání budou...v nedohlednu ale chystám se na to :)

Elfí proroctví - 1. kapitola 2/2

23. února 2011 v 19:09 | Barunie |  Elfí proroctví
Tuto část psala Vea Bazisey.

1. kapitola 1/2 - Elfí proroctví

20. února 2011 v 16:37 | Barunie |  Elfí proroctví
Pohled Lianee
Jen co jsem přišla domů, ucítila jsem máminy výborné listové palačinky s borůvkami a malinami. Moje oblíbené. Už se asi doslechla o mém úspěchu s magií. Nejtěžší kouzlo v ročníku a já ho udělala! Anita… Oprah ho neudělala!
"Faline! Co to je?" ukázala jsem na nějakou hračičku podomácku vyrobenou s těmi jeho kamarádíčky. Abyste rozumněli, Falin je můj bratr. Je mu osm a furt něco dělá, nedokáže sedět chvíli na zadku a jen poslouchat.
"Nelekej se. Je to saranče s přidělanými kulomety!" prohlásil tajemně. Opatrně jsem se usmála a saranče otevřelo kukadla. Bylo docela roztomilé.
Falin měl obrovské štěstí. Nebyl "prokletý", což znamená, že nevybočoval z řady totálně stejných elfů. Jako já. Nemůžu za to, že jsem černovláska. Jednou jim ukážu.
"Ach zlato. Táta se vrátí za hodinu z práce. Má toho hodně. Jdi se převléknout! Nastydneš!"
"Dobře, mami," odešla jsem si sundat mé oblíbené šaty. Zelené přepásané tmavě hnědou kůží.
Oblékla jsem si takové nažloutlé. Víte, žlutá látka je jedinečná, stejně jako mé vlasy, a tyhle mi dala jedna paní. Byla jsem na trhu a ona mi řekla: "Krásné vlasy! Vezmi si tyto šaty, jsou stejně jedinečné jako ty!" a pak si mě nevšímala. Občas se vydají předpoklady, že nikdy šaty nesundáváme. Ale sundáváme. Je to jednoduché. Z přírody jsou šaty mokré, špinavé atd.
"Proč má Lianee jiné vlasy než my?" zaslechla jsem otázku směřovanou na mámu.
"Protože jsem jiná, Räilo!" odpověděla jsem své pětileté sestře. Sestra ztichla. Máma nevěděla, co říct.
"Že tě polechtám, zlobidlo!" odlehčila jsem situaci. Räila se smála, máma si oddechla.
"Faline!" zařvala. Celá má rodina má kvůli mně problémy. Prostě se nějak geny přenesly. Moje prapraprababička také byla černovláska. Ale tenkrát to neměla jako prokletí. To až Alina to změnila. Nechápu, proč zrovna ona musela spolupracovat s těmi troly.
"Táta přišel!" zaradovala se Räila. Hned běžela k němu.
"Děti, mám pro vás dárky!" zvolal. Byl na služební cestě ve vedlejším městě.
"Dárky, dárky, dárky!" křičeli mladší sourozenci. Já se usmála na mámu.
"Jdi tam," pokynula mi. Víte, mám docela štěstí. Chudák Oceän nemá mámu ani bratra. Její táta spolupracuje s tím mým, jenže na větší úvazek. Mám takovou teorii, že chce ten smutek přepracovat.
Šla jsem tedy za tátou. Räila dostala propracovanou panenku Giinii. Něco jako vaše Barbie. Akorát s větší krásou. Nechlubím se moc? A Falin obdržel mini poníka.
"Ahoj, tati," objala jsem svého milovaného člověka. Vážně že svou rodinu miluji.
"Ahoj, zlatíčko. Stýskalo se mi," podával mi nádherné slavnostní šaty barvy kmene, výšivky se pyšnily zelenými a oranžovými barvami. Ale podával mi ještě jedny. Byly stejné až na lehce červenou barvu.
"Pro Oceän od jejího otce," poznamenal a pak jsme se šli najíst. Vzala jsem šaty a pádila je předat své nejlepší kamarádce.
"Na náměstí je nějaký cizinec!" přivítala mě. Honem sebrala šaty, hodila je neznámo kam a odtáhla mě na náměstí.
"Říkají, že má v sobě kousek elfa!" sdělovala předpoklady Oceän
"To není možné!" odporovala jsem. Jakmile jsme na náměstí došly, všichni se okolo mě rozestoupili.
"Jste tak milý!" usmála jsem se a vyrazila směrem k cizinci. Pohledný mladík asi v našem věku. To se mi líbí!
"Ty jsi ona!" zavřískl nesmyslně. Vykulila jsem na něj oči. "Ta z toho proroctví!"
"Musíme ho dostat k vám!" zašeptala Oceän. Tak jsme ho každá prudce chytly za jednu ruku a táhly směrem k našemu domu.
"Kam mě to táhnete, já s touhle černovláskou musím za…" začal s námitkami, jenže Oeän mu zacpala rukou pusu.

Povídky na přání

19. února 2011 v 10:37 | Barunie
Vypadá to že je to nějaké dobré když můžete zapojit čtenáře do tvorby povídky, zvláště např. o něm (čtenáři, abyste chápali). No tak jsem se rozhodla, že jestli bude alespon jedna žádost, tak vyhovím. Tyhle povídky budou spíše jednorázové, popř. 2-5 kapitol (pokud mě to začne bavit)

Takže vyplňte tohle:

1. jméno
2. blog
3. žánr
4. hlavní postavy (jestli chcete můžete napsat i charakteristiku)
5. místo děje
6. kolik kapitol

Pište do komentů. A pokud nic nebude nic se neděje :)

Pohádka k Princesse Pee

18. února 2011 v 19:13 | Barunie |  Jednorázovky
Přihlásila jsem se k Pee do soutěže :D uvádím to dílko :D teda nevím jestli to je přímo pohádka ale snad :D

Chápete slovo draci? Někteří z vás si představí slizké ještěry, kteří bezdůvodně plení úrodu zemí. Ale já si představím majestátné bytosti, kteří nás proti těm "druhým" ochraňují.
Já tak trochu tajně doufám, že jednou budu mít i já možnost být letcem na těchto osobnostech.

Má povídka ve školním časopise...:)

16. února 2011 v 18:16 | Barunie |  Na chvíli uvidíš můj život
Musím se pochlubit :D redaktoři schválili mou povídku a vydávají to :D zatím to má příznivý ohlas takže jsem šťastná :) no má to zajímavý obal a brzy ho sem dám :) :D no nejde mi sem vložit obrázek takže stránky jsou na casopis.er.cz a grafiku dělá strašně šikovný kluk, takže je velice oblíbený a vždy zmizí každé číslo :)

Nové Aff ;D

16. února 2011 v 18:09 | Barunie |  ♥ Affs♥
Takže mám nov Affs...jmenuje se Tery a Katcha-chan. Katcha mě požádala a já souhlasila. :) vysvětlení máš v komentu a děkuju za spřátelko :)
Jo sídlí na the-vampire-diaries-92.blog.cz  a jejich blog je hlavně o The Vampire Diares :) :D

Prolog - Elfí proroctví

15. února 2011 v 16:19 | Barunie a Vea Bazisey |  Elfí proroctví
Z louky pokryté různými voňavými květinami, se ozýval dívčí smích, ale nikdo tomu nevěnoval velkou pozornost. Na louce byly dvě dívky a zvesela se smály, ale pak se spustil déšť a dívky se musely rychle schovat. Zalezly si pod velký kaštan na kraji louky a doufaly, že se z deště nestane bouřka, protože pak by nebyly na moc dobrém místě. Nemusely čekat dlouho a déšť ustal tak rychle, jak se spustil. Dívky se ale stejně rozhodly jít domů, no rozhodly, byly mokré, tak musely. Celou cestu si vesele povídaly a ani si nevšimly, že už jsou skoro doma. Měly to dobré, jelikož bydlely vedle sebe, nikdy se skoro nerozešly, jelikož měly naproti sobě okna pokojů. Dívky nebyly tak normální, jak se zdálo. Nepozorný člověk by si nemusel všimnout zvláštních podlouhlých uší. Když dívky chtěly, hravě si je schovaly za své poměrně dlouhé a husté vlasy. Každá byla jiná. Jedna se zářivě blonďatými s kudrlinkami a ta druhá černé, které byly úplně rovné. Dívky také byly z odlišných rodin, takže byla každá jinak vychovávána. Blondýnka žila sama pouze se svým otcem, který na ní zrovna dvakrát času neměl, zato černovláska měla skoro kompletní rodinu. Byla to zvláštní dvojice. Člověk by si myslel, že elfové mají jen blonďaté jedince. Někteří neměli rádi výjimky a tak se černovlásce stranili. Jenže blondýnka si dělala názor sama a skoro jako jediná se s černovláskou bavila. Občas slyšela něco jako: "Je to prokletí!".
Černovlásku trápilo to, že jí lidé odsuzovali dříve, než jí vůbec poznali. Také jí mrzelo, že se přestávají bavit i s blondýnkou, jenom kvůli ní. Často také byla nevrlá. Raději seděla někde na louce a učila se magii země. Jenže blondýnka se raději bavila s velkou skupinou lidí. Prostě lidomil.

No sakra :/

13. února 2011 v 19:58 | Barunie |  Na chvíli uvidíš můj život
Zítra zase škola, ted jsem měla týden prázdnin.  No takže já si jdu připravit a pak zalehnout a dívat se na telku nebo hrát Tekkena na PSP. No snad se zítra dostanu :D

Co dokáže čekání...

13. února 2011 v 0:35 | Barunie |  Jednorázovky
Sedím tu a čekám.
Čekám na sestřenici a sestru, které sedí u kofoly v hospodě.
Jsem v malé vesničce poblíž Žďáru nad Sázavou. Sazomín. Odtud pochází můj táta. Ten je taky v hospodě, ale na pivu. To mě teda těší.

Kapitola devátá- A jéje!

12. února 2011 v 16:22 | Barunie |  Nikomu nevěř...
nikomu nevěř
Nějak jsem se do toho dala :D tři kapitoly za sebou no potěš pán bůh! :D

"Roberts!" usoudil
"A ta…" začala jsem
"Víš co? Nechci poslouchat něco okolo nějaké kur…" a naznačil, co by chtěl říct.

Kapitola osmá- Chráněnec

8. února 2011 v 23:36 | Barunie |  Nikomu nevěř...
nikomu nevěř
Tak jo :D fajn já to prostě s těma postavama přeháním :D


"Co je?" okřikla jsem mrňavou holku
"Budíček!" vřískala dál. Byla to asi devítiletá zrzka s jantarovýma očima. Zlatavý nádech ale mírně překrývala hnědá barva. Kočičí oči.
"A co děláš tady?"

Kapitola sedmá- Diane/Devon

7. února 2011 v 23:21 | Barunie |  Nikomu nevěř...
nikomu nevěř
Dlouho mi to trvalo :D ale je tu :D a s ní nové dvě postavy :D uvidíte v kapitole ;)) ale já půjdu spát. Jen do rozcestníku něco přidám abyste nemuseli hledat ty rubriky v archívu ;))


"Bene?" zakřičel dívčí hlas přes celou chodbu. Ben obrátil oči v sloup.
"Ano, Diane?" otočil se.

2.Kapitola- Velké překvapení

7. února 2011 v 22:11 | Barunie |  Dračí začátek
dračí začátek
Docela mi trvala :D ale nevím jak budu psát ty blbé politické věci...no užijte si ji ;)"Co je?" obořila se obrácená dívka na přicházejícího. Byla otočená, protože nechtěla, aby ji ten kdosi viděl.
"Vejce začala pukat dříve!" prohlásil sebejistý známý hlas.

Obrázek pro Dračí začátek :))

6. února 2011 v 20:00 | Barunie |  Dračí začátek
dračí začátek
Dneska jsem ho dělala od jedné do druhé hodiny ranní. Pak jsem udělala kousek asi v poledne (okolo čtvrt hodinky) a pak ještě asi v půl šesté do sedmi. Takže když se to spočte tak to zabralo hodinu a třičtvrtě. Ale stojí to za to. K tomu jsem to dělala v malování! Babiččin počítač nemá (bohužel) photofiltre...takže to je výkon. Pak jsem ještě narazila na jednu metodu, což mě napadlo až asi ve třičtvrtě na jednu (ráno) no tak snad se vám líbí...

Jsem geniální :D vypadá to mnohem lépe než jsem myslela!

1.Kapitola - Zabydlení

6. února 2011 v 0:48 | Barunie |  Dračí začátek
Zatím jsem neudělala obrázek :D takže ted (já vím pozdě) jdu na to...a doufám že se vám to bude líbit. Prolog jsem nedělala. Teda takhle kapitola měla být prolog ale nakonec se to zvrtlo :D a omlouvám se jestli všemu nebudete rozumět. Dyštak napište do komentů ;)) :D a nechtěla jsem moc kopírovat styl psaní Anne McCaffreyové...takže je to po Barunienovsku :D

Na Fortské držbě bylo rušno. Ten nový mladý vůdce Weyru, N´ton, přijel na Pouť. Danni všemu jen přihlížela. Bylo jí sotva šestnáct let. Stala se z ní jedna komorná pro pána Grogheho, držebníka.
"Ale jistě. Všechny ženy jsou tu!" přikyvoval Groghe N´tonovi.

Nová povídka- Dračí začátek

4. února 2011 v 23:28 | Barunie

Název: Dračí začátek
Žánr: Fantasy
Hl. Postavy: Danni, N´ton, Lessa, F´lar, F´nor, Brekke
Popis: Svět už není. Lidé se přestěhovali na planetu Pern, tam jsou zvířata podobní drakům- jejich jezdci- drakeni.
Lessa (weyrena Bendenského Weyru) už dávno není jen kandidátka na weyrenu a už se s weyrenem zabydlela v Bendenu. Tohle je o Danni, mladičké dívce z Fortské držby, kterou N´ton sotva osmnáctiletý jezdec a vůdce Fortského Weyru, vybere na Pouti jako svou kandidátku na weyrenu.
Délka: Asi kapitolovka :)

Knihu vlmi doporučuji ;) je to teda už druhý díl (první je Dračí let)

Kapitola šestá- Tvrdý začátek

4. února 2011 v 23:19 | Barunie |  Nikomu nevěř...
nikomu nevěř


Další kapitola :) Uff...nechápu co mě to popadlo tohle mě vysiluje :P No a další povídka bude následovat a Tajemnou usedlost vynechám ;)


"Můžeš si sundat šátek!"
"Jo? Dovoluješ mi to?" odsekla jsem
"Jen se podívej!" odkryla jsem si tedy oči. Stáli jsme před obrovským mrakodrapem, okna se leskla v pozdním slunci.

High fight

4. února 2011 v 17:10 | Barunie |  Jednorázovky
lili

Zuřím! Nesnáším ji! Porazím ji!
Jen protože musím.
Jmenuji se Lili Rochefort

Bolí to...

3. února 2011 v 20:23 | Barunie |  Jednorázovky


Víc v článku...snažila jsem se napsat novou kapitolu Nikomu nevěř... ale při téhle příležitosti to prostě nejde!! :´(


Bez slz to nikdy nejde, holka. Zvykej si, tohle je život. Musíš být sama za sebe, otáčet se jen kvůli svým nejbližším.