BLOG SE PŘESTĚHOVAL.

Vítej!
Jsem 16 leté děvče, občas veselé, občas naštvané. Nejradši čtu, kreslím, chodím s kamarády ven, okukuju přítomné chlapce, píšu povídky nebo poslouchám písničky. Bohužel, pořád žádná sluchátka nemám :/ Více o mě se můžeš dozvědět buďto v menu, kde je jakýsi medailonek o mě. Doufám, že se ti tu bude líbit, oceníš můj styl psaní nebo tě bude třeba zajímat moje poznatky o životě či jaký je můj život :)
Tvá Barunie

Děkuju Neree Moore za perfektní nový design.^^

Varování: Pokud se mnou někdy navážete kontakt, brzo zcvoknete, protože si mojí úchylně nechutnou povahu zamilujete tak, že nebudete moct přestat :DD


2.Kapitola- Velké překvapení

7. února 2011 v 22:11 | Barunie |  Dračí začátek
dračí začátek
Docela mi trvala :D ale nevím jak budu psát ty blbé politické věci...no užijte si ji ;)"Co je?" obořila se obrácená dívka na přicházejícího. Byla otočená, protože nechtěla, aby ji ten kdosi viděl.
"Vejce začala pukat dříve!" prohlásil sebejistý známý hlas.

"Jestli tolik ctíš soukromí, nemohl bys ustoupit pryč než se obleču?" pokračovala Danni.
N´ton jí jen podal šat a odešel. Líbila se mu.
Je přijatelná. Ty to víš.
"Liothe nelez mi do hlavy!" ohnal se se smíchem N´ton
Je to přirozené, jezdče.
Danni se převlékla do těch bílých šatů. Byly jí trošku delší. Podebrala si je rukou a vyšla ještě s mokrými vlasy. Narazila přitom do N´tona.
"Dávej pozor, budoucí weyreno!" usmál se na ni. Pak ji vzal za ruku (nad loket. Vypadalo by to podivně) a táhl ji směrem k líhništi.

"Kde je N´ton a jeho kandidátka?" zajímala se představená. F´lar odpověděl zamručením, toho samého se dočkala i od F´nora. Bendenský Weyr tu byl hojně zastoupen, poněvadž jej všichni považovali za vedoucí Weyr.
"Tady!" popostrčil budoucí vůdce Danni do řady ostatních kandidátek. Rozehřátý písek až pálil do chodidel. Takhle čekaly asi pět minut. Ne úplně všechny nadšeně a dychtivě sledovaly jak postupně každý drak si vybírá svého weyrlinka. Najednou, nečekaně, se mezi praskáním vajec draků rozkřuplo to zlaté vejce. Vykulila se roztomilá malá královnička. Danni tušila, co musí udělat. Začala vysílat láskyplné hřejivé pocity. Už to vypadalo, že k ní přece jen královnička přijde.
"Co se děje?" pomyslela si dívka, když se královna otočila a razila si cestu k jiné kandidátce.
"Jsi nádherná, maličká!" prohlásila líbezně dívka s plavými vlasy, ušklíbla se na Danni a otočila se. Zamířila směrem k východu.
Danni si sklesle povzdechla a chystala se otočit. Najednou všichni vykřikli v úžasu. Sledovali malého zlatého dráčka, který se vyplazil z druhé strany vyvýšeniny, na které ležely skořápky z již vylíhlých vajíček.
"Neboj se, zlatíčko, vše bude dobré. Jsi překrásná," okamžitě vysílala směrem ke zlatavému zázraku. Královnička se na ni podívala diamantovýma očkama barvy jasné noci. Danni už věděla, že zvířátko s ní propojilo mysl. Opatrně vykročila směrem k Bilanth, jak se královna jmenovala.
Od ostatních žen uslyšela povzdechnutí. S velkou dávkou strachu zvedla ze země Bilanth. Otočila se a věnovala nepatrný úsměv. Pak odkráčela do svého Weyru. Ucítila, že N´ton okamžitě vykročil za ní. Nebo spíš Bilanth to svým bystrým zrakem uviděla.
Jezdec vyrovnal s Danni krok.
"Skvělá práce! O tom dalším zlatém asi věděla jen matka."
"Bilanth se líbíš," usmála se Danni na N´tona.
"Pozor!" křikl jezdec na Danni. Weyrena totiž zakopla o lem šatů, které jí byly dlouhé. Královna se splašila. Začala dlouze pištět. N´ton zachytil dívku těsně nad zemí.
"Neboj se, Bilanth, nic se nestalo. Za chvíli budeme ve weyru!" šeptala Danni rozrušené královně.
Pohni, mám hlad!
Dívka se okamžitě zvedla a bez jediného otočení zamířila do svého weyru a objednala nějaké maso. Dodala, že to musí být z čerstvě zabitého bezela (*zvíře něco mezi beranem a kozlem).
Pro sebe klah (*horký nápoj vyráběný ze stromové kůry se slabou chutí skořice) a nějaké ovoce. Byl to vyčerpávající den.
Nechala tedy Bilanth cpát se bezelem a pak ji uložila do její síně. Sama se položila na lůžko a okamžitě usnula.
Netušila však, že někdo se dívá.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Katha-chan Katha-chan | Web | 16. února 2011 v 23:05 | Reagovat

kdo se dívá? jezdec?? doufám, že brzo přibude další kapitolka :) tenhle příběh vypadá zajímavě :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama