BLOG SE PŘESTĚHOVAL.

Vítej!
Jsem 16 leté děvče, občas veselé, občas naštvané. Nejradši čtu, kreslím, chodím s kamarády ven, okukuju přítomné chlapce, píšu povídky nebo poslouchám písničky. Bohužel, pořád žádná sluchátka nemám :/ Více o mě se můžeš dozvědět buďto v menu, kde je jakýsi medailonek o mě. Doufám, že se ti tu bude líbit, oceníš můj styl psaní nebo tě bude třeba zajímat moje poznatky o životě či jaký je můj život :)
Tvá Barunie

Děkuju Neree Moore za perfektní nový design.^^

Varování: Pokud se mnou někdy navážete kontakt, brzo zcvoknete, protože si mojí úchylně nechutnou povahu zamilujete tak, že nebudete moct přestat :DD


6. Kapitola - Skála

6. června 2011 v 17:36 | Barunie |  Elfí proroctví
Ahojík. Zase po měsíci nová kapitola. S Nezbytnou se ještě dlouho míjet budeme. Nefunguje mi připojení na druhým počítači a chtěla bych mít aspon jeden příběh pohromadě :D momentálně čtu Pokoušenou a určitě to bude další inspirace na Nezbytnou ;)) Užijte si Elfí proroctví, přestože jej nijak nečtete :D

Prolezli na druhou stranu do skály. Ale na druhé straně nebylo černo, jak Jesse předpokládal. Bylo tam jemné matné světlo, k tomu namodralé. Hoch si pomyslel, že někdo musel rozdělat opravdu velký oheň.

Lianee opatrně našlapovala po křehké půdě. Vedle znovu vedla říčka, teď sice znečištěna hlínou, ale stále čilá.
"Kam to jdeme?" zašeptal otázku Jesse
"Trochu dál do skály. Oceän tam už čeká!"
"Jak to víš?"
"Vidíš tyto malé obtisky? Poznám její boty všude!"
"A poznala bys i satana?" smál se jí
"Satana? Myslíš Otce ohně? Toho bys i ty poznal na míle daleko!" připustila
"Otce ohně?"
"Sakra, toho, který vytvořil ďáblíky, pekelné psy, dokonce i trolly!" poučila ho
"Matka zemí, Otec ohně, příště to bude Babča vzduchu?"
"Ne, té se říká Sestra vzduchu!"
Mlčky přišli ke zdobenému vchodu do jakési jeskyně..
"To jste dělaly vy?"
"Ne! Bylo to tu už, když jsme to našly. Patrně to tu bude tak od založení naší vesnice!"
"Aha…"
"Dokonce jsme našly i nějaké ozdobné nápisy, milenci si slibovali věčnou lásku, přátelé nekončící přátelství, nepřítel sliboval nepříteli neutichající zášť apod. Vždy to tu ale našly dvě bytosti a bylo jedno jestli je to elf, člověk, víla nebo přeměněná mořská panna."
"A jak to víte?"
"Je tu jedna místnost, tedy takový skalní útvar s vyrytými destičkami. Každá dvojice napsala jména, věk, vztah mezi nimi a datum nalezení. Matka zemí vždy dopsala ukončení užívání."
Přešli pod obloukem a pokračovali přes otevřené prostranství. Byl slyšet šelest křídel, asi netopýřích, a jemné pulsování samotné země.
Na poli, jak to nazvala Oceän později, byl čas od času vidět nějaký výmol a nějaké obrovské výstupky. Cesta zabrala asi jen deset minut a už procházeli pod dalším obloukem do ještě větší části skály po točitém schodišti. Tady matné světlo zářilo ještě více, vycházelo z nádherného stromu, vysazeného přesně veprostřed místnosti. Okolo se slévala voda, která byla přes jakési sítko zbavena všech nečistot.
Strom působil jako stará vrba, která vypadala magicky, děvčata se o něj určitě výjimečně starala. Modré svítivé žíly prosvítaly pod slabou kůrou. K ostrůvku se chodilo přes lávky, které byly vystavené do šesti různých směrů. Teď zrovinka přicházeli od jihu. Jesse jen ohromeně mlčel, kdežto Lianee se mu tajně pochechtávala. Proč? Protože takovou grimasu, kterou měl zrovna v obličeji, nikdy nehodil.
"Zavři pusu, nebo ti do ní vletí jeskynní komárec!" vypravila ze sebe mezi záchvaty přidušeného smíchu.
"Komárec? Myslíš komár?" zavřel pusu a soustředil se jen na tu krásu. Když ale se pozorně zadíval na vrbu, spatřil nějaké růžové tečky.
"Co je to za tečky?"
"Ehm…co?" odpověděla na otázku otázkou.
"Ty růžové tečky na větvích!"
"Jo ty…to jsou růžínci. Taková roztomilá zvířata, tedy něco jako pták, ale malý. Je to ale opravdu svítivě růžový. Akorát ne tou přehnanou růžovou, ale jemně, jako neon nebo jak to povídali vypravěči. Však víš!"
"Hele vy dva? Nechtěli byste taky přijít blíž?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama