BLOG SE PŘESTĚHOVAL.

Vítej!
Jsem 16 leté děvče, občas veselé, občas naštvané. Nejradši čtu, kreslím, chodím s kamarády ven, okukuju přítomné chlapce, píšu povídky nebo poslouchám písničky. Bohužel, pořád žádná sluchátka nemám :/ Více o mě se můžeš dozvědět buďto v menu, kde je jakýsi medailonek o mě. Doufám, že se ti tu bude líbit, oceníš můj styl psaní nebo tě bude třeba zajímat moje poznatky o životě či jaký je můj život :)
Tvá Barunie

Děkuju Neree Moore za perfektní nový design.^^

Varování: Pokud se mnou někdy navážete kontakt, brzo zcvoknete, protože si mojí úchylně nechutnou povahu zamilujete tak, že nebudete moct přestat :DD


Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha - Miguel de Cervantes y Saavedra

28. března 2012 v 20:02 | Barunie |  Knížky


Don Quijote je starý mládec, žijící se svou hospodyní a neteří, který nejradši tráví svůj čas čtením hrdinských románů. Jednoho dne se mu to v hlavě trošku pomotá a rozhodne se, že svět je tak zničený, že potřebuje dalšího hrdinu. A tím hrdinem má být sám don Quijote. Opráší staré brnění po předcích, připraví svou starou herku a pojmenuje ji Rocinante, a vydá se do světa. Zažije mnohá dobrodružství po boku svého "panoše" Sanco Panzy.Mimo slavného boje proti větrným mlýnům, například i osvobození týraného sloužícího u lakomého pána.Tato kniha má prý čtenáře pohltit svým vtipem, zatímco mě vůbec nenadchla, spíš mě otrávila.

Ne každá kniha se zavděčí všem a tato pro mě byla opravdu nudná. Nebavily mě ani Quijotovy vymyšlené představy, ani citace ze slavných děl.

Více než samotné dílo mě zaujala předmluva. Musím se přiznat, ale skutečně jsem myslela, že tak inteligentní autor, který tu předmluvu napsal, bude mít stejně dobré dílo. Spletla jsem se. Po třech kapitolách, které jsem četla více než týden (tou dobou bych už byla někde uprostřed knížky), jsem to s blbým pocitem vrátila do knihovny. Nic jiného jsem dělat nemohla, nebavilo mě to a já se do čtení nutit nemohu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 29. března 2012 v 11:51 | Reagovat

no ako prvé ma rozhodne zaujal ten názov, príde mi trochu dosť zložitý :D

2 Katja Katja | 30. března 2012 v 14:40 | Reagovat

Skvělá knížka

3 Lina Lina | Web | 19. prosince 2012 v 18:46 | Reagovat

O tejto knižke sme sa učili v škole a len tak z popisu to vyznelo celkom zábavne, no aj dobré nápdy sa dajú zničiť absolútne nezaujímavým štýlom. Nijak inak na tvoj názor reagovať nemôžem, lebo som tú knižku nečítala, každopádne sa jej po tomto asi vyhnem :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama