BLOG SE PŘESTĚHOVAL.

Vítej!
Jsem 16 leté děvče, občas veselé, občas naštvané. Nejradši čtu, kreslím, chodím s kamarády ven, okukuju přítomné chlapce, píšu povídky nebo poslouchám písničky. Bohužel, pořád žádná sluchátka nemám :/ Více o mě se můžeš dozvědět buďto v menu, kde je jakýsi medailonek o mě. Doufám, že se ti tu bude líbit, oceníš můj styl psaní nebo tě bude třeba zajímat moje poznatky o životě či jaký je můj život :)
Tvá Barunie

Děkuju Neree Moore za perfektní nový design.^^

Varování: Pokud se mnou někdy navážete kontakt, brzo zcvoknete, protože si mojí úchylně nechutnou povahu zamilujete tak, že nebudete moct přestat :DD


Elantris - Brandon Sanderson

21. března 2012 v 19:57 | Barunie |  Knížky
Nejvíc překvapená jsem z toho já, ale opravdu jsem něco splácala o nějaké knížce. Neuvěřitelné!

Ne každý dokáže knížku číst několikrát. Vlastně většinu knížek odložím s tím, že si ji víckrát nepřečtu. Jen pár knížek mě dokázalo natolik zaujmout, že jsem se rozhodla je přečíst znovu. Vedle Harryho Pottera nebo Vampýrské akademie je to i Elantris z pera skvělého Brandona Sandersona.


Přesuneme se do země Opelonu s magickým městem Elantris, kde vládli bohové. Ano, minulý čas. Jedné noci se totiž všechno změnilo a bohové padli… té noci se vlády nad Arelonem, jednoho ze států Opelonu, v němž majestátně stálo Elantris, ujali obchodníci.
O deset let později se korunní princ Arelonu dostává jako jeden ze znetvořených bohů do padlého města. A protože brzy pochopí hlavní zásady přežití ve zdánlivě zatraceném životě díky jednomu z "lepších" Elantrianů, rozhodně se komunitu lidí, které pohání jen pudy, změnit.
Ve stejný čas do Arelonu přijíždí i snoubenka prince Raodena, Sarene, nyní proti své vůli věrná údajně mrtvému choti. Díky svému smyslu pro politiku se rozhodně slabou zemi a nestabilní vládu pozměnit po svém. V politických přestřelkách s gyornem Hrathenem používá svou úžasnou ironii, ale stále se víc a víc trápí otázkou, proč jí to se všemi muž nevyšlo. A jsme u toho. Sarene je totiž neskutečně inteligentní a přímá žena, která v ostatních vzbuzuje spíše respekt než lásku, a ona přesně po vztahu jako z nějakého románu touží.
A navíc pro mě bylo jako naprostá novinka a nenadálé překvapení i popis církve. Samozřejmě smyšlené, ale stejně mě pohltil jakýsi střet dvou náboženství - Korathu a Derethu. Sice je trošku obtížné pochopit postavení kněží v deretském odvětví, ale ihned pochopíte, kdo je na správné a špatné straně. A gyorn Hrathen si právě z určitých důvodů vybral tu očividně špatnou.
V každé z hlavních postav je částečná nejistota, řeší osobní problémy, hledají sami sebe, a proto si myslím, že ačkoli tenhle příběh je naprosto smyšlený, postavy rozhodně věrohodné jsou. Navíc, Sarene mi částečně připomínala mě. A možná proto se k té knize stále vracím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yanny Yanny | Web | 21. března 2012 v 20:09 | Reagovat

Jako... Já se přiznám, že mám vážně chuť tu knížku teď začíst číst! :D Je to hrozně lákavý.. nová knížka, kterou neznám.. hmm, hmm.. ale bohužel, musela jsem se vrhnout na ten recenzní výtisk, co mi předala v sobotu ta slečna spisovatelka:D
A čte se to pěkně blbě, protože to je rozkouskovaný na stránky a není to kniha! :D
Ale každopádně, hrozně se na to třesu:) věřim ti, že když se ti to líbilo, tak to bude dobré :) snad.. :D
Jenom se obávám, že to bude trvat trochu déle, mám tu spoustu knížek do knihovny ještě :/ :D

2 Casion Casion | Web | 22. března 2012 v 14:13 | Reagovat

túto knihu síce nepoznám, ale podľa tvojich slov ma dosť zaujala :D aj obal mká krásny :D

3 sayury sayury | Web | 22. března 2012 v 21:26 | Reagovat

Haha, asi si jí přečtu předem :D Nejsem moc na tyhle "superfantasy" (jestli rozumíš, co tim myslim), ale tohle vypadá dobře... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama