BLOG SE PŘESTĚHOVAL.

Vítej!
Jsem 16 leté děvče, občas veselé, občas naštvané. Nejradši čtu, kreslím, chodím s kamarády ven, okukuju přítomné chlapce, píšu povídky nebo poslouchám písničky. Bohužel, pořád žádná sluchátka nemám :/ Více o mě se můžeš dozvědět buďto v menu, kde je jakýsi medailonek o mě. Doufám, že se ti tu bude líbit, oceníš můj styl psaní nebo tě bude třeba zajímat moje poznatky o životě či jaký je můj život :)
Tvá Barunie

Děkuju Neree Moore za perfektní nový design.^^

Varování: Pokud se mnou někdy navážete kontakt, brzo zcvoknete, protože si mojí úchylně nechutnou povahu zamilujete tak, že nebudete moct přestat :DD


Divergence - Veronica Rothová

22. července 2012 v 15:34 | Barunie |  Knížky


Ve chvíli, kdy mi moje milá Tess začala povídat o jakési Divergenci, říkala jsem si, jakou ptákovinu to zase objevila. A když jsem se pořádně zaposlouchala, okamžitě mi na mysl vyvstala jediná myšlenka - vážně mluví o Hunger Games s jiným názvem?! Přeci jen můj osudový kluk, co mi zůstal v srdci ze všech knížek, je Peeta.Takže okamžitě mi začaly myslí plout otázky: Kdy se Peeta nechal přejmenovat? A proč si zvolil tak pitomé jméno - Čtyřka, heh?

A když mi konečně Yanny přinesla tu knížku, málem jsem s ní třískla o zem - znak podobný reprodrozdovi! Bylo toho na mě moc. Ale když jsem se začetla (a že to nebylo vůbec lehké, když jsem měla stále co dělat a často to bylo mnohem lepší, než sedět nad knížkou), objevila jsem jiný, originální příběh…

V budoucnosti v Chicagu se civilizace rozdělila na pět frakcí - Odevzdanost, Mírumilovnost, Sečtělost, Upřímnost a Neohroženost. Děti si ve svých šestnácti letech zvolí svou vlastní cestu, čili do které frakce půjdou. A ačkoli je to ryze na nich, očekává se, že zůstanou ve své rodné frakci.

Beatrice cítí, že její rodná Odevzdanost není pro ni. Avšak její talentová zkouška jí nepřinese povzbudivé výsledky - je Divergentní. A co to přesně znamená, Beatrice netuší.

Ve chvíli, kdy jsem se dostala až k obřadu, kde si Beatrice volí svou frakci, už jsem tušila, kam půjde. Jenže já s ní zásadně nesouhlasila. Ani v nejmenším mi totiž nepřišlo, že by Tris, jak si později začala říkat, byla brutální, že by musela přestoupit tam.

Každopádně očekávejte i tu romantickou část děje - musím uznat, že přestože jsem nechtěla, Čtyřka se opravdu jevil jako téměř dokonalá partie. A pořád mi jedou hlavou ty myšlenky: "On ji políbí, teď, teď, teď!" a políbil. Přiznávám, že Divergenci jsem do tři čtvrtiny knihy měla prohlédnutou. Ale najednou začaly zvraty a já nevěděla, co se v příští chvíli stane…


Slovo divergence se objevovalo příšerně často. Ale souvisí to s příběhem, takže jsem to okázale ignorovala. Jenže… Beatrice mi šla občas pěkně na nervy. Neříkám, že tím nebyla reálnější, ale říkám si, že na to, kde byla vychovaná, se v některých chvílích chovala opravdu přehnaně. Beatrice se totiž časem v mých očích proměnila v bezcitného fracka. Vzápětí mé mínění zničila dalším záslužným činem, za který jí patří minimálně vyznamenání prezidenta. Dobrá, dělám si z toho srandu.

Neříkám, že se mi to nelíbilo, ale nikdy nebude mou oblíbenou knihou. Více jsem prostě propadla Hunger Games.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Yanny.)) Yanny.)) | Web | 26. července 2012 v 13:17 | Reagovat

Asi tak no. :D
Co víc k tomu říct... :D
Jen snad to, že mi pomalu a jistě dochází, že Čtyřka je někomu trochu podobný... :D ve své povaze. :D Že? :D
Achjo ♥ ucpi mi pusu už. :D

2 Lina Lina | Web | 19. prosince 2012 v 18:41 | Reagovat

Hm, Divergencia sa svojím štýlom veľmi podobá na Hry o život, ale Hry o život mám miliónkrát radšej. Ale nebolo to až také hrozné, aspoň myslím- je ťažké utvoriť si vlastný názor, keďže ma všetci bombardovali nadšenými ohlasmi, kým som to čítala.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama