BLOG SE PŘESTĚHOVAL.

Vítej!
Jsem 16 leté děvče, občas veselé, občas naštvané. Nejradši čtu, kreslím, chodím s kamarády ven, okukuju přítomné chlapce, píšu povídky nebo poslouchám písničky. Bohužel, pořád žádná sluchátka nemám :/ Více o mě se můžeš dozvědět buďto v menu, kde je jakýsi medailonek o mě. Doufám, že se ti tu bude líbit, oceníš můj styl psaní nebo tě bude třeba zajímat moje poznatky o životě či jaký je můj život :)
Tvá Barunie

Děkuju Neree Moore za perfektní nový design.^^

Varování: Pokud se mnou někdy navážete kontakt, brzo zcvoknete, protože si mojí úchylně nechutnou povahu zamilujete tak, že nebudete moct přestat :DD


Gjorkové: Tajemství minulosti - Tereza Benešová

15. července 2012 v 13:04 | Barunie |  Knížky


Ačkoli to Colleen nebude chtít slyšet, musím uznat, že se mi Harry Potter v sukních více než líbil. :D


Tak abychom začali od začátku, Terezu Benešovou jsem potkala asi před třemi měsíci, když Yanny dávala 'materiál na recenzi', a opravdu "poznala" asi před dvěma týdny. Na křestu zmíněných Gjorků.
Malou Nefas si jednoduše zamilujete - dvanáctiletá, nepříliš oblíbená a ráda kouše. A teď vážně - černovlasé děvče, které dvanáct let vyrůstalo u upírů a které se po těchto dvanácti letech vrací domů. Jenže co když se doma necítíte jako doma?
Ono totiž zpočátku učení se v kouzelnické škole pod hladinou oceánu vypadá jako skvělá věc, jenže… Nefas postupně zjišťuje, že není mezi spolužáky zrovna vyhledávanou, ba naopak - zdá se, že se jí všichni bojí či ji nenávidí.


Vyvrcholí to několikanásobnými útoky na její osobu, přičemž při jednom z nich se skamarádí s dvěma spolužáky z jiné "vesnice". Obvykle se totiž studenti z Prayi nebaví s těmi z Maureeky nebo Nagathanu. A to hlavně kvůli jednomu zlotřilci, jež pocházel z Prayi. (hehe, Voldy nastupuje pod jiným jménem)
Malá Nefas je ale opravdu zvědavá a touží zjistit, kam se poděli její rodiče, a tak spolu se svými novými kamarády prohlíží staré ročenky. Vlastně až do té doby, dokud se jim do rukou nedostane latinsky psaná kniha, kterou začnou okamžitě překládat. Vede je totiž zjištění, že Nefas není jediná, koho Scarabeus poznamenal.


Už od té doby, co jsem si přečetla Jančinu recenzi, jsem si to chtěla přečíst. Závislák na HP se pozná. A že to bude knížka, kterou si po dlouhé době sama koupím, jsem věděla už asi 3 měsíce předem. Jak jistě víte, navštívila jsem s Tessis a Yanny křest.

A upřímně říkám, že mě nejvíc naštval konec. Nemám ráda, když někdo utne knihu ve skvělém okamžiku a já předem vím, že si budu muset na pokračování ještě dlouho počkat. Tuhle knížku bych 100% doporučila všem. A jak jsme už prodiskutovaly osobně ve větší skupině blogerek - některé rozhovory nesedí na dvanáctileté děti, ale nastupovat na školu ve vyšším věku není pochopitelné. Každopádně si to stojí za to přečíst a mě zbývá jen si vyčkat na další díl, po kterém skočím rychle jako jaguár. ;)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Yanny.)) Yanny.)) | Web | 31. července 2012 v 13:06 | Reagovat

Já jsem přesvědčená o tom, že jsem k tomuhle článku určitě komentář psala, jen jsem ho asi nestihla dokončit a odeslat. Tak napíšu znovu, žé... :) jsem ráda, že sis to přečetla a že se ti to líbilo, protože jsem to ŘÍKALA!:D
Já jsem zrovna nedávno v Luxoru Gjorky hezky vystavila, aby na ně bylo vidět, ohraničila jsem je oranžovou cedulkou NOVINKA! aby na ně vidět bylo, ačkoliv to už podle Luxoru novinka není.. a do každé knížky jsem nacpala záložky od Costa  coffee na 1+1 kafe zdarma, které dáváme do každé nové knížky.. :D jsem to vychcánek! :D ale já chci, aby se to Terezce hezky prodávalo :) až se mě někdo zeptá na nějakou dobrou fantasy knihu, tak okamžitě zahlásím tuhle:))

2 Colleen Colleen | Web | 10. srpna 2012 v 20:59 | Reagovat

[1]:  Už jsem ti Janičko říkala, že jsi zlatíčko? :-D
Mimochodem děkuju moc, za krásnou recenzi :-) Oběma :-)

3 Lina Lina | Web | 19. prosince 2012 v 18:44 | Reagovat

Znie to veľmi zaujímavo. Mimo to- taký koniec by naštval asi každého :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama