BLOG SE PŘESTĚHOVAL.

Vítej!
Jsem 16 leté děvče, občas veselé, občas naštvané. Nejradši čtu, kreslím, chodím s kamarády ven, okukuju přítomné chlapce, píšu povídky nebo poslouchám písničky. Bohužel, pořád žádná sluchátka nemám :/ Více o mě se můžeš dozvědět buďto v menu, kde je jakýsi medailonek o mě. Doufám, že se ti tu bude líbit, oceníš můj styl psaní nebo tě bude třeba zajímat moje poznatky o životě či jaký je můj život :)
Tvá Barunie

Děkuju Neree Moore za perfektní nový design.^^

Varování: Pokud se mnou někdy navážete kontakt, brzo zcvoknete, protože si mojí úchylně nechutnou povahu zamilujete tak, že nebudete moct přestat :DD


Memento - Radek John

17. září 2012 v 20:49 | Barunie |  Knížky

Michal byl normální kluk, chodil na střední, chtěl se zalíbit své spolužačce Olině, jež ho nechtěla, a byl pln bláznivých plánů. Avšak to se trochu minulo s absencí na hodinách a následném útěku na menší výlet do slovenských hor, jelikož Michal byl jakožto syn mlácen a tvrdě vychováván svým otcem, který neměl zrovna jemné zacházení.

První ochutnání drogy tudíž přišlo velice rychle. V té době to neviděli jako veliký problém jako dnešní společnost. Neuvědomovali si toto riziko, které začalo rychle ohrožovat mladistvé.V klubu totiž byli samí (aspoň z Michalova pohledu) skvělý lidé, ke kterým droga patřila. Michalovi se tato společnost zalíbila a začal ji plně vyhledávat. Samozřejmě neodmyslitelně spojenou s opiáty.

Netrvá dlouho a najde si i lásku, jež nese jméno Eva a postupně si začne píchat do žil. A nastává kolotoč shánění peněz, šlehání si, stavů a odvykání…


Vidíme dvě dějové linky - Michala v nemocnici a Michalovu minulost - což mi by ani tolik nevadilo. Četlo se to celkem dobře, akorát se mi příčilo, že autor nenadále přecházel z ich do er formy. Ale jinak to bylo zajímavé, mě drogová tématika zajímá, možná si tím připomínám, že do toho svinstva nikdy nesmím spadnout.

Michal, Eva a ostatní závislí mi přišli jako bezvůlní pitomci. Samozřejmě, vím, že kdo nezažije, nepochopí, ale i tak mi přijde nanejvýš nepochopitelné si šlehnout, přestože dívka ví, že je těhotná, čímž zabije nenarozené dítko, například. Či jak se z přátel na život či na smrt stanou největší svině pod Sluncem. A co všechno by závislý na droze pro jednu jedinou dávku neudělal. To všechno Radek John v knize popisuje. A já to beru jako skvělý odstrašující případ…

Vlastně sama vím, že to není nic moc. Ale stejně se musím pochlubit. ;)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Yanny.)) Yanny.)) | Web | 17. září 2012 v 23:59 | Reagovat

No, jsi dobrá, že jsi to přečetla :)

2 Tvůj nejmilovanější smraďoch! Tvůj nejmilovanější smraďoch! | 27. září 2012 v 19:09 | Reagovat

Hej Bůů neignoruj mě na tom fb!!! :D

3 nel-ly nel-ly | Web | 4. října 2012 v 11:23 | Reagovat

Memento mám ráda, je zajímavé a děsivé, že se Michal v příběhu pohybuje po Praze - v místech, která tak dobře znám.
Přesto se mi z tohohle žánru víc líbily Děti ze stanice ZOO... nejspíš díky tomu, že to bylo vyprávěno dívkou, asi je mi to nějak bližší a tím pádem odstrašující.

každopádně alespoň jedna z těchto dvou knih, klidně i obě, by měla být povinnou četbou ve školách

4 Barunie Barunie | Web | 13. října 2012 v 18:43 | Reagovat

[3]: Také mám radši My děti ze stanice Zoo, ale přesto jsem si chtěla Memento přečíst. :)
Na mé základce jsou obě v povinné četbě, bohužel na střední nikoli.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama