BLOG SE PŘESTĚHOVAL.

Vítej!
Jsem 16 leté děvče, občas veselé, občas naštvané. Nejradši čtu, kreslím, chodím s kamarády ven, okukuju přítomné chlapce, píšu povídky nebo poslouchám písničky. Bohužel, pořád žádná sluchátka nemám :/ Více o mě se můžeš dozvědět buďto v menu, kde je jakýsi medailonek o mě. Doufám, že se ti tu bude líbit, oceníš můj styl psaní nebo tě bude třeba zajímat moje poznatky o životě či jaký je můj život :)
Tvá Barunie

Děkuju Neree Moore za perfektní nový design.^^

Varování: Pokud se mnou někdy navážete kontakt, brzo zcvoknete, protože si mojí úchylně nechutnou povahu zamilujete tak, že nebudete moct přestat :DD


Na skok do Liverpoolu...

13. října 2012 v 18:33 | Barunie |  Na chvíli uvidíš můj život

Asi jste to nepochytili, ale byla jsem na týden v Anglii. V mé milované Anglii. Minulý týden mě moje paní profesorka požádala, abych napsala text o prvním dnu zájezdu, jež náležel právě Liverpoolu. Poté můj český text kamarádka přeložila do angličtiny, ale to už je jedno... :) říkala jsem si, že bych se s vámi o ten text mohla podělit. :)


První den našeho zájezdu jsme navštívili krásné město, nesoucí název Liverpool. Po třináctihodinové cestě jsme byli všichni rozlámaní, ale přesto jsme museli vyjít do neskutečné zimy, která v Anglii panovala. Nechápali jsme, jak je možné, že v Německu jsme se ještě po benzínkách promenádovali jen v tričku s krátkým rukávem a nyní jsme si museli z kufrů vytáhnout bundy.

Náš průvodce nás nejdřív vedl přes nádherné nábřeží okolo řeky Mersey. Viděli jsme i zmenšeninu Londýnského oka. Prý tyto atrakce mají v Anglii rádi.

Když jsme došli do Albert dock, průvodce nás zastavil a začal nám vyprávět anglickou historii. Ačkoli jsme všichni mrzli, museli jsme poslouchat. Dok však byl úžasný, kdybychom se na něj nemuseli koukat okolo čtvrt hodiny.

Poté jsme přešli na jakési náměstí, kde nám vyprávěl o různých budovách. O jedné byla dokonce i pověst, ale tu si bohužel nepamatuji.

Zajímavá byla i procházka do centra města, na které jsme se zastavili u dvou katedrál - jedné pravoslavné a druhé katolické. Do jedné z nich jsme i zavítali a divili jsme se, jak moderně to uvnitř vypadá. Procházeli jsme ulicí věnovanou The Beatles, jelikož tato slavná kapela z Liverpoolu prochází. Na každé stěně bylo něco ohledně skupiny. Někde dokonce stály opřené sochy. Později dokonce většina z nás navštívila jejich muzeum, kde byly fascinující sochy v životní velikosti, jejich desky, dokonce stěny s jejich výroky či výňatky z textů písniček. Taktéž nás zaujalo podium či mnohé fotografie znázorňující dny jejich slávy.

Naše zastávka v Liverpoolu zahrnovala i procházku okolo liverpoolských univerzit (John Moore's university).

Musím říct, že jsme první den viděli opravdu famózní město.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama